• رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره- ترکیه

   حسینی در دیدار رده بندی
   علیاری در شانس مجدد

   • ۲۰:۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
    امیرحسین حسینی راهی دیدار رده بندی رقابت های جام وهبی امره در ترکیه شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره از صبح امروز در شهر استانبول ترکیه آغاز شد که نمایندگان کشورمان در وزن 97 کیلوگرم به روی تشک رفتند.

    بر این اساس مهدی علیاری در دور نخست مقابل ریوازی نادراشویلی نفر سوم جهان از گرجستان با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز مقابل اوزور ژوزوپبیکوف از قرقیزستان با نتیجه 4 بر 2 به برتری دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. علیاری در این مرحله مقابل الکسی لودیا از کشور گرجستان با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد. و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفتT علیاری در دیدار شانس مجدد با برنده کشتی گیران ترکیه و قرقیزستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی به مصاف حسینی دیگر نماینده کشورمان می رود.

   امیر حسین حسینی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه یک بر یک آندری گالدخیخ از اوکراین را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله مقابل جاوید حمزاتوف نفر سوم المپیک (85 کیلوگرم) از کشور بلاروس با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل الکسی لودیا از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد.


   دیدارهای شانس مجدد، رده بندی و فینال پنج وزن نخست فردا برگزار می شود

   رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم دیگر نماینده کشورمان نیز فردا رقابت های خود را آغاز می کند که در دور نخست به مصاف صالح آیدین از ترکیه می رود.