• جشنواره جهانی ورزش دانش آموزی- مراکش

   تیم کشتی آزاد ایران قهرمان جهان شد

   • ۹:۱ ۱۳۹۷/۲/۱۸
   تیم کشتی آزاد دانش آموزی ایران با کسب 8 مدال طلا و یک برنز بعنوان قهرمانی جشنواره جهانی ورزش دانش آموزی در کشور مراکش دست یافت.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد جشنواره جهانی ورزش دانش آموزی روزهای 16 و 17 اردیبهشت ماه در کشور مراکش برگزار شد که نمایندگان کشورمان در قالب تیم دانش آموزی لرستان با کسب 8 مدال طلا و یک مدال برنز بعنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافتند.

   جواد جوادی در وزن 48 کیلوگرم، محمد روزبهانی در وزن 51 کیلوگرم، مهدی حسین نیا در وزن 55 کیلوگرم، اکبر فضلی در وزن 60 کیلوگرم، سهراب ادهم خلیلی در وزن 65 کیلوگرم، مهدی اکبرزاده در وزن 80 کیلوگرم، حسین اصغرپور در وزن 92 کیلوگرم و مهدی اکبرزاده در وزن 110 کیلوگرم 8 نماینده کشورمان در این مسابقات بودند که به مدال طلا دست یافتند و حسین رضوانیان در وزن 45 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد.

   در این رقابت ها پس از تیم ایران تیم های آفریقای جنوبی و برزیل در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

   در رشته کشتی فرنگی نیز تیم دانش‌آموزی خوزستان، روز شنبه (15 اردیبهشت ماه) با کسب 5 مدال طلا و 3 مدال نقره، به عنوان قهرمانی رسید و تیم های اوکراین و مجارستان در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

   کشتی‌گیران آزاد و فرنگی کار دانش‌آموز کشورمان ساعت 11:35روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازخواهند گشت.