• رقابت های بین المللی جام اوشکمپیروف – قزاقستان

   تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان به دو مدال نقره دست یافت

   • ۱۶:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۱۶
   تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب دو مدال نقره به کار خود در رقابت های بین المللی جام اوشکمپیروف قزاقستان پایان داد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جوانان جام ژاکسیلیک اوشکمپیروف روزهای 14 تا 16 اردیبهشت ماه در شهر آکتائو کشور قزاقستان برگزار شد و تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان که با 4 نماینده در این رقابت ها حضور داشت با کسب دو مدال نقره به کار خود در این مسابقات پایان داد.

   نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

   در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در کشتی نخست خود با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف قرقیزستانی گذشت اما در کشتی دوم خود مقابل نماینده قزاقستانی از ناحیه پا دچار مصدومیت شد و از ادامه رقابت ها بازماند.

   در وزن 60 کیلوگرم نیز مهدی محسنی نژاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر حریف قزاقستانی را شکست داد و در دور دوم نیز با نتیجه 10 بر صفر دیگر نماینده کشور قزاقستان را از پیش رو برداشت اما در دور سوم مغلوب حریفی دیگر از کشور قزاقستان شد و با شکست در دیدار رده بندی به عنوان پنجم رسید.

   در وزن 87 کیلوگرم حسن فروزنده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف قزاقستانی به پیروزی دست یافت وی در دور سوم نیز با نتیجه هشت بر یک دیگر کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. فروزنده در دیدار فینال با نتیجه 4 بر 2 مغلوب دیگر نماینده کشور قزاقستان شد و صاحب مدال نقره شد.

   در وزن 97 کیلوگرم حمیدرضا بادکان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف خود گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 9 بر یک از سد حریف قزاقستانی گذشت و راهی دیدار فینال شد اما در دیدار فینال مقابل دیگر کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد و به مدال نقره رسید.