• مجید خدایی: تاکنون 24 کارگاه دانش افزایی برگزار کرده ایم

   طرح های زیادی از جمله آموزش مجازی را در دستور کار داریم

   • ۱۰:۵۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
   مجید خدایی گفت: تاکنون 24 کارگاه دانش افزایی برای مربیان کشتی در سراسر کشور برگزار کرده ایم.

   مجید خدایی عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و مدرس انستیتو کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: حدود 6 ماه از آغاز طرح کارگاه های دانش افزایی فدراسیون کشتی برای مربیان ملی و ملی ستاره دار می گذرد و تا کنون بنده بعنوان مدرس و تورج ظفری بعنوان نماینده فدراسیون در  24 کارگاه مربیان کشتی آزاد در سراسر کشور حضور داشته ایم.

   وی ادامه داد: در این مدت استقبال خوبی از سوی مربیان برای حضور در این کلاس های یک یا دو روزه شده و شاهد این هستیم که مربیان کشتی کشور با علاقمندی و اشتیاق خوبی در این کارگاه ها حضور می یابند.

   سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد جوانان در مورد شیوه برگزاری این کارگاه ها اظهار داشت: در این کلاس ها مطالب را در چند بخش به صورت تئوری و عملی به مربیان انتقال می دهیم که شامل آموزش تکنیک و ریزه کاری های کشتی، تاکتیک، قوانین به روز داوری، طراحی تمرینات بدنسازی و کشتی، کوچینگ و اخلاق در مربیگری است.

   خدایی تصریح کرد: شیوه برگزاری این مسابقات به صورت مشارکتی و طرح درس ها در تمامی کلاس ها یکسان است با این تفاوت که با توجه به ارزیابی سطح مربیان استان ها، مواردی که بیشتر باید مورد تأکید مربیان استان مربوط قرار بگیرد مدنظر قرار گرفته است.

   دارنده مدال برنز جهان در مورد طرح های آینده در مورد این کارگاه ها خاطرنشان کرد: پس از برگزاری کلاس ها و دریافت نظرات مربیان، طرح های زیادی را در دستور کار داریم که از مهمترین آن ها اجرای آموزش مجازی مربیگری کشتی است.

   خدایی در مورد ارزیابی خود از برگزاری این کلاس ها گفت: کارگاه های دانش افزایی بسیار مفید است و علاقمندی خوبی در بین مربیان برای حضور در این کلاس ها وجود دارد و در برخی از این کارگاه ها شاهد آن بودیم که تعدادی از مربیانی که نیازی به حضور در این کلاس نداشتند با توجه مطالب مطرح شده، در این کارگاه ها حضور یافته اند تا به نوعی از دانش روز کشتی بیشترین استفاده را ببرند.

   وی ادامه داد: در این کلاس ها شیوه کار به نوعی است که مربیان از مربیان دیگر نیز مطالبی را فرا می گیرند و هم افزایی خوبی از لحاظ دانش مربیگری در این کلاس ها جریان دارد.

   مدرس انتستیتو کشتی در پایان خاطرنشان کرد:  امیدوارم این کلاس ها اثر خود را در سطح فنی و دانش مربیان کشتی کشور داشته باشد و با توجه به اینکه نفرات تحصیلکرده در این عرصه ورود کرده اند در آینده شاهد تأثیرات مفید آن در کشتی کشور باشیم.

   مسعود عسکری