• رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف قزاقستان

   پایان کار نمایندگان ایران
   نفرات برتر مشخص شدند

   • ۲۰:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۹
   تیم منتخب کشتی فرنگی به کار خود در رقابت های بین المللی تورلیخانوف قزاقستان پایان داد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف روزهای 8 و 9 مهرماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد.

   در روز دوم این رقابت ها کرامت عبدولی در وزن 66 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه یک بر یک مقابل حریف قزاقستانی شکست خورد در همین وزن محمدرضا گرایی نیز در دور اول با نتیجه 8 بر 5 مغلوب حریفی از کشور میزبان شدو از دور رقابت ها کنار رفتند.

   امین کاویانی نژاد دیگر نماینده کشورمان در وزن 66 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 از سد کشتی گیر قزاقستانی گذشت اما در دور سوم با نتیجه یک بر یک مغلوب حریف روس شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

   در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 مقابل کشتی گیری از کشور اوکراین شکست خورد و شهاب قوره جیلی نیز در دور نخست با نتیجه 5 بر یک مغلوب حریف روس خود شد و از دور رقابت ها کنار رفتند.
   در روز نخست این رقابت ها، در وزن 59 کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه 5 بر 3 مقابل حریف قزاق شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. در وزن 75 کیلوگرم شایان عفیفی با نتیجه 4 بر یک مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و حذف شد.

   پیام بویری در وزن 75 کیلوگرم نیز در دور نخست با نتیجه 10 بر 2 از سد حریف خود گذشت اما در دور بعد مقابل کیم هیونگ وو قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر، از دور رقابت ها کنار رفت.

   اسامی نفرات برتر این رقابت ها به شرح زیر است:

   59 کیلوگرم: 1- کیم سئوگ هاک (کره جنوبی) 2- روسلان ایتمگنوف (قزاقستان) 3- نورسلطان کالمیرزایف (قزاقستان) و فیروز توختایف (ازبکستان)
   66 کیلوگرم: 1- دانیار کالینوف (قزاقستان) 2- آلمات کبیسبایف (قزاقستان) 3- آلان میرزویان (روسیه) و پاول سالیف (روسیه)
   75 کیلوگرم: 1- فاتح چنگیز (ترکیه) 2- میندیا تسولوکیدزه (گرجستان) 3- آرسن جلفالکیان (ارمنستان) و شماگی بولکوادزه (گرجستان)
   85 کیلوگرم: 1- ژان بلنیوک (اوکراین) 2- روبرت کوبلیاشویلی (گرجستان) 3- نیکولای استادوب (بلاروس) و لاشا گوبادزه (گرجستان)
   98 کیلوگرم: 1- نیکیتا ملنیکوف (روسیه) 2- دمیتری تیمچنکو (اوکراین) 3- ارکین شایکنوف (قزاقستان) و دانیل سوتنیکوف (روسیه)
   130 کیلوگرم: 1- لوان آرابولی (گرجستان) 2- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) 3- ویتالی اسچور (روسیه) و نورماخان تینالیف (قزاقستان)

   این مسابقات در شش وزن و در رده ی سنی بزرگسالان برگزار شد.