نسخه چاپی

حیدری: نباید ذره ای در قابلیت جهانی شدن کشتی پهلوانی تردید داشت

17کشور در رقابت های داخل سالن آسیا شرکت می کنند
 کشتی با تمامی ظرفیتهای خود، در کنار فدراسیون ملی پهلوانی و زورخانه ای ایستاده است
 • ۹:۴۰ ۱۳۹۶/۵/۲۴
 • علی رضا حیدری گفت: بعد از جهانی و اروپایی، کشتی پهلوانی در ایندورگیم آسیایی هم وارد شد.

  علی رضا حیدری رییس فدراسیون جهانی پهلوانی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود : ١٧ کشور آسیایی در رقابت های کشتی پهلوانی مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان ( ایندورگیم)شرکت می کنند.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشتی پهلوانی به صورت رسمی زیر نظر اتحادیه جهانی و به تبع آن تحت نظارت کمیته بین المللی المپیک فعالیت می کند، پس از برگزاری رقابت های جهانی و اروپایی موفق شدیم تا این رشته در رقابت های داخل سالن آسیا نیز وارد شود.

  حیدری تصریح کرد: با رایزنی صورت گرفته ١٧ کشور آسیایی در این مسابقات شرکت می کنند که این تعداد کشور برای اولین بار نشان دهنده فعالیت های مناسبی است که  صورت گرفته و باید توسعه یابد.

  وی تاکید کرد : ما اعتقاد داریم کشتی پهلوانی در کنار کشتی آزاد و فرنگی یک سبک کشتی المپیکی  است و ذره ای در قابلیت های جهانی شدن آن نباید تردید داشت. از طرف دیگر، ورزش زورخانه ای جزیی جدایی ناپذیر از کشتی است، از این رو با تمام توان تلاش می کنیم تا ظرفیت های بین المللی و ملی کشتی در تمامی سبک ها (آزاد و فرنگی....)، به ویژه کشتی پهلوانی، به حفظ  و توسعه ورزش زورخانه ای و بازگشت این رشته باستانی و کهن به جایگاه درخشان پیشین آن در کشور کمک کند.

  دارنده شش مدال  المپیک و جهان خاطر نشان کرد: خوشبختانه تفاهم نامه مشترک میان فدراسیون کشتی ایران  و فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، که ساختار مشترکی را، برای همکاری تنگاتنگ کشتی پهلوانی و زورخانه در برنامه های مرتبط سالانه تعریف نموده است، کمک می کند تا بتوانیم، ورزشهای زورخانه ای و کشتی را، به دور از هر حاشیه ای  در کنار هم داشته و حمایت کنیم.کشتی با تمامی ظرفیتهای خود، در کنار فدراسیون ملی پهلوانی و زورخانه ای کشور ایستاده است.
  http://iawf.ir/lnks/50402/-.aspx