• رقابت های لیگ منطقه ای کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی نوجوانان

      بخشنامه و شرایط برگزاری مسابقات اعلام شد

      • ۹:۳۱ ۱۳۹۶/۳/۲۹
      بخشنامه و شرایط برگزاری مسابقات لیگ منطقه ای کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی نوجوانان اعلام شد.

      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های لیگ منطقه ای کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی نوجوانان کشور در روزهای 11 تیر تا 10 شهریورماه (هر هفته یک دیدار) با شرایط و مقررات برگزاری رقابت های قهرمانی کشور به شرح زیر برگزار می شود.
       

       

      گروه 1 : آذربایجان شرقی- آذربایجان غربی- زنجان- اردبیل

      گروه 5 : کرمان- یزد- خراسان جنوبی- سمنان

      گروه 2 : گیلان- قزوین- توابع تهران- البرز

      گروه 6 : کردستان- ایلام- لرستان- کرمانشاه

      گروه 3 : مازندران- گلستان- خراسان شمالی- خراسان رضوی

      گروه 7 : خوزستان- چهارمحال و بختیاری- کهکیلویه وبویراحمد- اصفهان

      گروه 4 : تهران- همدان- قم- مرکزی

      گروه 8 : سیستان و بلوچستان- هرمزگان- فارس- بوشهر

       

      1- اوزان وشرایط سنی مسابقات :

      الف) مسابقات در رشته کشتی آزاد، فرنگی و کشتی پهلوانی در اوزان مذکور درجداول ذیل بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

      اوزان آزاد و فرنگی

       

      اوزان پهلوانی

      39 تا 42-46-50-54-58-63-69-76-85 و100 کیلوگرم

       

      50-60-70-80 و80+ کیلوگرم

      ب) کشتی گیران متولد 12/10/1379 تا 10/10/1381 مجاز به شرکت در این مسابقات می باشند.

       

      2- مدارک لازم:

      الف) اصل شناسنامه عکس ­دار        ب) کارت ملی کشتی        ج)اصل کارت ملی         د) کارت بیمه ورزشی سال1396      هـ) معرفی ­نامه استان

      3- استان ها در هشت گروه تقسیم شده پس از پایان دور رفت و برگشت (هر استان 3 بارمیزبان و 3 بار میهمان)، از هر گروه یک تیم به مرحله نهایی صعود خواهد کرد.

      4- در هر مسابقه که به میزبانی استان ها برگزار می­ شود همه رشته­ ها (آزاد، فرنگی و پهلوانی) به رقابت با هم می­ پردازند.

      5- هر تیم می ­تواند 14 کشتی­ گیر در هر رشته، 3 مربی و 1 سرپرست را به کمیته لیگ فدراسیون جهت اخذ ID کارت وشرکت در مسابقات معرفی نماید و برای کشتی پهلوانی هر تیم می­تواند 7 کشتی­ گیر و 1مربی معرفی نماید.

      6- تعداد کشتی­ گیران هر تیم نمی ­تواند کمتر از ده تن باشد. در رشته پهلوانی کمتر از 5 کشتی­ گیر نباشد.

      7- میزبان موظف است کلیه شرایط برگزاری مسابقات را با استاندارد فدراسیون کشتی (شاخص برگزاری رقابت­ های گروه ­بندی قهرمانی کشور) اجرا نماید.

      8- مبنای پیروزی هرتیم در هر دیدار تعداد برد بیشتر خواهدبود، درصورت برابری تعداد پیروزی ها، مجموع امتیازات مثبت هر تیم در رقابت های ذیربط محاسبه و تیم دارای امتیاز مثبت بیشتر پیروز خواهد شد. و در صورت مساوی بودن امتیازات مثبت دو تیم ، بر مبنای اولویت­ های اعلامی در جدول صفحه بعد ، تیم پیروز در آن دیدار مشخص می گردد .

       

      اولویت

      مبانی رتبه بندی به ترتیب

      مبانی تعیین تیم پیروز در یک دیدار ، درصورت برابری تعداد پیروزی تیم های ذیربط

      اول

      جمع امتیازات مثبت

      جمع امتیاز مثبت هر تیم در یک دیدار برای استان ذیربط

      دوم

      بیشترین پیروزی با ضربه فنی

      جمع تعداد پیروزی های با ضربه فنی برای هر تیم در یک دیدار برای استانهای ذیربط

      سوم

      تعداد پیروزی به امتیازات عالی

      جمع تعداد پیروزی های با امتیاز عالی دریک دیدار برای هر تیم ذیربط

      چهارم

      میزان کسب امتیازات فنی

      میزان کسب امتیازات فنی در طول مسابقات مرتبط با یک دیدار برای هر کدام از استان های ذیربط

      پنجم

      از دست دادن امتیاز فنی کمتر

      میزان از دست دادن امتیاز فنی کمتر در یک دیدار برای استان های ذیربط

      ششم

      نتیجه آخرین مسابقه

      نتیجه آخرین مسابقه در یک دیدار برای استان ها ذیربط

       

      مبانی رتبه بندی به ترتیب

      در صورت برابری امتیازات مثبت در یک گروه

      1

      نتیجه رقابت رودر رو درصورتی که امتیازات مثبت دو تیم استانی در یک گروه برابر باشد

      2

      جمع تعداد پیروزی با ضربه فنی برای تیم هایی که دارای امتیاز برابر در یک گروه

      3

      جمع تعداد پیروزی با امتیاز عالی تیم هایی که دارای امتیاز برابر در یک گروه

      4

      میزان کسب امتیازات فنی در طول تمامی مسابقات مرتبط با یک گروه برای هر یک از   استان های ذیربط

      5

      میزان از دست دادن امتیازات فنی کمتر در طول تمامی دیدارها در یک گروه برای استان های ذیربط

      6

      جمع بندی آخرین نتایج مسابقات در طول تمامی دیدار ها در یک گروه برای استان های ذیربط

       

       1-9- استان­ ها حق استفاده از کشتی­ گیران غیربومی ندارند.

      2-9- در مرحله فینال هر تیم می­ تواند 2 کشتی­گیر ازاستان های حذف شده از گروه­ های مختلف جذب و اعلام نمایند.

      10- وزن­ کشی مسابقات بدون ارفاق انجام می ­پذیرد.

      11- هر کشتی­ گیر در هر وزن که وزن­ کشی کرده است  می تواند کشتی بگیرد و استفاده از یک کشتی­ گیردر دو وزن در هرمسابقه ممنوع خواهد بود.

      12- کشتی پهلوانی نوجوانان همزمان با رشته­ های آزاد و فرنگی در دیدار رفت اوزان 50 - 70 و80+ و در دور برگشت اوزان 60 و 80 کیلوگرم برگزار می­شود.

      ***امتیازات تیمی کشتی پهلوانی به صورت مجزا محاسبه می­گردد.

      13- در کلیه رقابت­ ها ساعت 11:30 تا 12:00 وزن­ کشی، ودر ساعت 17:00 عصر همان روز مسابقات برگزار خواهد شد.

      1-14- کلیه مسابقات (گروه 1 تا 4) در تاریخ­ های اعلام شده ذیل برگزار می­شود.

      هفته اول رفت : 18/04/96- یکشنبه

      هفته دوم رفت : 25/04/96- یکشنبه

      هفته سوم رفت : 01/05/96- یکشنبه

      هفته چهارم برگشت : 08/05/96-یکشنبه

      هفته پنجم برگشت : 15/05/96- یکشنبه

      هفته ششم برگشت : 22/05/96- یکشنبه

      رده بندی و فینال : 8 تا 10 شهریور ماه (در یکی از هشت استان برتر مسابقات) به میزبانی فدراسیون کشتی

       

       

      2-14- کلیه مسابقات (گروه 5 تا 8) در تاریخ ­های اعلام شده ذیل برگزار می­شود :

      هفته اول رفت : 21/04/96- چهارشنبه

      هفته دوم رفت : 28/04/96- چهارشنبه

      هفته سوم رفت : 05/05/96- چهارشنبه

      هفته چهارم برگشت: 12/05/96- چهارشنبه

      هفته پنجم برگشت : 19/05/96-چهارشنبه

      هفته ششم برگشت : 29/05/96- یکشنبه

      15- سایر موارد :

      الف) کلیه هزینه­ های اسکان و تغذیه بر عهده هر تیم شرکت کننده می­باشد.

      ج) حضور مربیان هریک از رشته ­ها در کلینیک مربیگری مربوطه در ساعت 16:00 همان روز الزامی بوده و از فعالیت مربیانی که در این کلینیک حضور نداشته باشند در کنار تشک به عنوان کوچینک جلوگیری خواهد شد.

      د) به همراه هر کشتی­ گیر، دو مربی می ­توانند جهت کوچینگ در کنار تشک حضور یابند.

      هـ) کلیه استان‌ها به منظور دریافت آیدی کارت می‌باید نسبت به تهیه یک جدول از اطلاعات اعضای تیم های خود (طبق جدول ذیل) در قالب فایل Word  و ارسال آن حداکثر تا تاریخ 06/04/1396 به پست الکترونیکی فدراسیون(به آدرس koshti.iran@gmail.com ) اقدام نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت از پذیرش کشتی ­گیران و صدور کارت شناسایی آنها، جلوگیری خواهد شد.

      وزن

      نام و نام خانوادگی

      تاریخ تولد

      شماره شناسنامه

      محل صدور

      کد ملی

      نام پدر

      شماره تلفن

      عکس 4 *3

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      و) کلیه سرپرستان تیم های شرکت کننده در مسابقات موظفند مدارک کشتی­ گیران شرکت کننده را از 08:00 لغایت11:00 روز وزن­ کشی جهت کنترل و ثبت نام به دبیرخانه فنی مسابقات تحویل نمایند.

      ز) به پیوست یک برگ جدول کلی مسابقات همراه با میزبان هر مسابقه به حضور تقدیم می­ گردد.

       

       

       

       


      گروه

      میزبان هفته اول

      هفته اول رفت

      هفته دوم رفت

      هفته سوم رفت

      هفته چهارم برگشت

      هفته پنجم برگشت

      هفته ششم برگشت

      رده بندی فینال

      گروه 1

      آذربایجان شرقی

      آ.شرقی- آ.غربی

      آ.شرقی- زنجان

      اردبیل- آ.شرقی

      آ.غربی- آ.شرقی

      زنجان- آ.شرقی

      آ.شرقی- اردبیل

       

      8 تا 10 شهریور  

      در یکی از 8 استان برتر

      گروه­ها

       

      (تیم­هایی که اول نوشته شده­اند میزبان هستند.)

      مثال : ستون اول از هفته اول

      زنجان

      زنجان- اردبیل

      آ.غربی- اردبیل

      آ.غربی- زنجان

      اردبیل- زنجان

      اردبیل- آ.غربی

      زنجان- آ.غربی

      گروه 2

      گیلان

      گیلان- قزوین

      گیلان- توابع تهران

      البرز- گیلان

      قزوین- گیلان

      توابع تهران- گیلان

      گیلان- البرز

      تهران

      توابع تهران- البرز

      قزوین- البرز

      قزوین- توابع تهران

      البرز- توابع تهران

      البرز- قزوین

      توابع تهران- قزوین

      گروه 3

      مازندران

      مازندران- گلستان

      مازندران- خراسان.ش

      خراسان.ر- مازندران

      گلستان- مازندران

      خراسان.ش- مازندران

      مازندران- خراسان.ر

      خراسان.ش

      خراسان.ش- خراسان.ر

      گلستان- خراسان.ر

      گلستان- خراسان.ش

      خراسان.ر- خراسان.ش

      خراسان.ر- گلستان

      خراسان.ش- گلستان

      گروه 4

      تهران

      تهران- همدان

      تهران- قم

      مرکزی- تهران

      همدان- تهران

      قم- تهران

      تهران- مرکزی

      قم

      قم- مرکزی

      همدان- مرکزی

      همدان- قم

      مرکزی- قم

      مرکزی- همدان

      قم- همدان

      گروه 5

      کرمان

      کرمان- یزد

      کرمان- خراسان.ج

      سمنان- کرمان

      یزد- کرمان

      خراسان.ج- کرمان

      کرمان- سمنان

      خراسان جنوبی

      خراسان.ج- سمنان

      یزد- سمنان

      یزد- خراسان.ج

      سمنان- خراسان.ج

      سمنان- یزد

      خراسان.ج- یزد

      گروه 6

      کردستان

      کردستان- ایلام

      کردستان- لرستان

      کرمانشاه- کردستان

      ایلام- کردستان

      لرستان- کردستان

      کردستان- کرمانشاه

      لرستان

      لرستان- کرمانشاه

      ایلام- کرمانشاه

      ایلام- لرستان

      کرمانشاه- لرستان

      کرمانشاه- ایلام

      لرستان- ایلام

      گروه 7

      خوزستان

      خوزستان- چهارمحال ­و بختیاری

      خوزستان- کهکیلویه و بویراحمد

      اصفهان- خوزستان

      چهارمحال و بختیاری- خوزستان

      کهکیلویه و بویراحمد- خوزستان

      خوزستان- اصفهان

      کهکیلویه و بویراحمد

      کهکیلویه و بویراحمد- اصفهان

      چهارمحال و بختیاری- اصفهان

      چهارمحال و بختیاری- کهکیلویه و بویراحمد

      اصفهان- کهکیلویه و بویراحمد

      اصفهان- چهارمحال و بختیاری

      کهکیلویه و بویراحمد- چهارمحال و بختیاری

      گروه 8

      سیستان و بلوچستان

      سیستان و بلوچستان- هرمزگان

      سیستان و بلوچستان- فارس

      بوشهر- سیستان و بلوچستان

      هرمزگان- سیستان و بلوچستان

      فارس- سیستان و بلوچستان

      سیستان و بلوچستان- بوشهر

      فارس

      فارس- بوشهر

      هرمزگان- بوشهر

      هرمزگان- فارس

      بوشهر- فارس

      بوشهر- هرمزگان

      فارس- هرمزگان