• 5 کشتی گیر کشورمان به دیدار فینال و یک کشتی گیر به دیدار رده بندی روز دوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا راه یافتند.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات شش وزن دوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) در حال برگزاری است و در پایان رقابت های مقدماتی 5 نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و یک کشتی گیر نیز در دیدار رده بندی حضور دارد.

   نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

   در وزن 55 کیلوگرم نادر نصری در دور اول با نتیجه 10بر صفر (ضربه فنی) راتاناتهیوا از تایلند را شکست داد وی در دور بعد مقابل روزگلدی سعیداف از ترکمنستان با نتیجه 8 بر 2 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصری در این مرحله مقابل جهانگیر میرزا توروبوف از ازبکستان با نتیجه 2 بر 2 (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار هونگ چانگ از چین تایپه است.

   در وزن 60 کیلوگرم یونس امامی در دور اول مقابل یونت اردنچیمگ از مغولستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد وی در دور دوم ادیل کادیربک اولو از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 12 بر یک از سد سلطان بیسوف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. امامی در دیدار فینال به مصاف شاروان از هند می رود.

   در وزن 66 کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور نخست ال آستا از سوریه را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد وی در دور بعد با نتیجه 8 بر 4 از سد کاران از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله نیز تمولن انختویا از مغولستان را با نتیجه 13 بر 6 مغلوب کرد و به دیدار فینال رسید. حریف وی در این دیدار ریوما آنراکو از ژاپن است.

   در وزن 74 کیلوگرم محمد متقی نیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل وانگ از چین تایپه با نتیجه 12 بر یک به پیروزی رسید وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی در برابر ریوکی یوشیدا از ژاپن با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار پایانی رسید. حریف متقی نیا در دیدار فینال عیسی شاپیف از ازبکستان است.

   در وزن 84 کیلوگرم احمد بذری در دور نخست آلماس ژانیس از قزاقستان را با نتیجه 9 بر 3 مغلوب کرد وی در دور بعد آزات گاجیف از ترکمنستان را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. بذری در دیدار نهایی با دیپاک پونیا از هند مبارزه می کند.

   در وزن 96 کیلوگرم دانیال شریعتی نیا پس از استراحت در دور نخست در دور دوم موهامت روزی کولی اف از ترکمنستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر ابراهیم الهام جانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. حریف شریعتی نیا در این دیدار کانتورو تالانتبک اولو از قرقیزستان است.