• رسول خادم: فرنگی کاران با غیرت مبارزه کردند

   آن ها مرد جنگ در میدان های بزرگ هستند

   • ۸:۳۱ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
   رئیس فدراسیون کشتی گفت: فرنگي كاران در جام جهاني آبادان با غيرت مبارزه كردند.، آنها نشان دادند مرد جنگ، در ميدان هاي بزرگ هستند.

   رسول خادم رييس فدراسيون كشتي در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بيان اين مطلب افزود: از مبارزات بيشتر فرنگي كاران در جام جهاني رضايت دارم.  اين نيروهاي جوان، نترس و با تمام وجود در مقابل حريفان قدرتمند خود بالخصوص كشتي گيران مدعي و عنوان دار روس و تيم با تجربه تركيه مبارزه كردند.

   وي ادامه داد: اين مبارزات نشان داد كه نسل جديد كشتي فرنگي ايران در مسير نسل پرافتخار پيشين در حركت است و در صورت حمايت با برنامه و منطقي، تكيه بر اصل مسابقات انتخابي و رعايت اصول حرفه اي و اخلاقي مي تواند از مدعيان اصلي رقابتهاي بزرگ بين المللي در مسابقات جهاني روبرو تا المپيك ٢٠٢٠ باشد.

   خادم تصريح كرد: از طرف ديگر حركت علي اشكاني بعنوان سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي حركتي رو به جلو بوده است. او تلاش زيادي براي بهبود و رشد برنامه هاي تيم ملي جوان خود  داشته  كه بطور حتم ادامه نيز خواهد داشت.

   وي تاكيد كرد: در مجموع اشكالاتي نيز وجود دارد كه بايد با كسب نظر از اعضاي شوراي فني و حمايت تمامي خانواده كشتي فرنگي مرتفع شود تا اين حركت مناسب به شكل مطلوبي دنبال گردد.

   وي افزود : در صورت نياز تعداد اعضاء شوراي فني تكميل و كادر فني نيز تقويت خواهد شد.

   خادم در مورد مسائل داوري در ديدار ايران و روسيه گفت: وقتي بوعزيز نايب رييس كميته داوران اتحاديه جهاني، پس از مسابقه وزن ٥٩ كيلوگرم،  به داوران اين مسابقه،  به خاطر ندادن اخطار و امتياز به نفع كشتي گير  ايراني تذكر مي دهد و در واقع ناداوري در حق كشتي گير ٥٩ كيلو ايران را بيان مي كند، انتظار مي رود در ادامه رقابت ها توازن را در ابهامات قضاوت بعدي در نظر بگيرد. متاسفانه اين چنين نشد  و در وزن شصت و شش كيلو هم اين فضاي يك طرفه در داوري تكرار شد. ما در اين زمينه اعتراض خود را به تورليخانوف نماينده اتحاديه جهاني اعلام كرديم و وي به اين موضوع اذعان داشت و قطعا در گزارش خود لحاظ مي نمايد.

   وي در پايان خاطر نشان كرد: مناسبات داوري در اتحاديه جهاني كشتي، طي چند دهه گذشته، مسيري كاملا مستقل از نظر و نظارت اكثريت اعضا  هيات ریيسه را دنبال كرده است. براي تغيير در شرايط  مذكور،  بايد ساختار انتخاب كميته داوران جهاني و سيستم چيدمان داوران براي مسابقات تغيير كند. بنظر مي رسد با توجه به وضعيت موجود، چنين تغييري بيش از آنكه به منطق اداري و فني نياز داشته باشد، يك مبارزه سياسي تمام عيار و طولاني مي‌خواهد. البته بطور قطع كمتر عضوي حاضر است هزينه هاي اين گونه مبارزات را بدهد.