اخبار
شماره : 49493
۱۲:۴۹ ۱۳۹۶/۲/۲۹
رقابت های کشتی آزاد بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (تکمیلی)

میثم نصیری و امیر محمدی فینالیست شدند
سرمستی راهی دیدار رده بندی شد


مسابقات روز نخست رقابت های کشتی آزاد همبستگی کشورهای اسلامی، از صبح امروز (جمعه) در شهر باکو آذربایجان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها (تاکنون) به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم یونس سرمستی در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر محمد خرابشه از اردن را شکست داد وی در دور بعد مقابل ژاندوس اسماعیل اف از قزاقستان با نتیجه 12 بر 5 (ضربه فنی) مغلوب شد و با توجه به  حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. سرمستی در این گروه با نتیجه 10 بر صفر علی الشبامی از یمن را شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار نودیرجان صفراف از ازبکستان است. (در این وزن ماهیر امیراصلانوف از آذربایجان و ژاندوس اسماعیل اف از قزاقستان فینالیست شدند)

در وزن 65 کیلوگرم میثم نصیری در دور نخست  با نتیجه 10 بر صفر ابراهیم عبدالی از عربستان را شکست داد وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر عبداله ال اذانی از یمن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، نصیری در مرحله نیمه مقابل الیاس ژومای از قزاقستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار ماگومد مسلم اف از کشور آذربایجان است.

در وزن 74 کیلوگرم پیمان یاراحمدی در دیدار نخست جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و برنز جهان و قهرمان اروپا از آذربایجان را با نتیجه 3 بر یک شکست داد وی در دور مقابل بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان، نفر پنجم المپیک و قهرمان بازی های آسیایی و قهرمان آسیا (2017 هند) از ازبکستان با نتیجه 8 بر 5 (ضربه فنی) شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد در مقابل سنور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان اروپا از ترکیه، یاراحمدی از دور رقابت ها کنار رفت.  (در این وزن سنور دمیرتاش از ترکیه و مسلم اولایف از قرقیزستان فینالیست شدند)

در وزن 97 کیلوگرم امیر محمدی پس از استراحت در دور اول در دور بعد امیر طارق از پاکستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل مامد ابراگیم اف نفر سوم بازی های آسیایی از قزاقستان با نتیجه  14 بر 2 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار نورماگومد گادجیف از آذربایجان است.

©2011 . All Rights Reserved