اخبار
شماره : 49487
۲۰:۳۳ ۱۳۹۶/۲/۲۸
رقابت های کشتی فرنگی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی/

زیدوند، فلاح و قوره جیلی صاحب مدال برنز شدند

سه کشتی گیر کشورمان صاحب مدال برنز مسابقات چهار وزن دوم کشتی فرنگی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شدند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات روز رقابت های کشتی فرنگی چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (پنج شنبه) در شهر باکو پایتخت کشور آذربایجان برگزار شد و مهدی زیدوند، مهدی فلاح و شهاب قوره جیلی به مدال برنز رسیدند.

در وزن 66 کیلوگرم مهدی زیدوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کامران ممدوف قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز اروپا، از آذربایجان رفت و با نتیجه 6 بر صفر مغلوب این کشتی گیر شد. اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، زیدوند به دیدار رده بندی رفت وی در این دیدار مقابل میرزابک رحمت اف از ازبکستان با نتیجه یک  بر صفر پیروز شد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 75 کیلوگرم رسول گرمسیری پس از استراحت در دور نخست استراحت در دور بعد با نتیجه 6 بر یک مغلوب الوین مورسالیف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی های اروپایی از آذربایجان شد. گرمسیری با توجه به حضور این کشتی گیر آذربایجانی در دیدار فینال به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 85 کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست با نتیجه 2 بر یک مغلوب اسلام عباس اف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی راه یافت. فلاح در این دیدار مقابل آزات بیشبکوف از قرقیزستان با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و به مدال برنز رسید.

در وزن 130 کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر حامیه حسن از لبنان را شکست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل عثمان ایلدریم قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر حمزه یوسف اودتالا از اردن را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

©2011 . All Rights Reserved