رقابت های کشتی فرنگی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی/
  زيدوند، فلاح و قوره جيلي صاحب مدال برنز شدند
  اخبار بازدید:۳۰۴ ۲۰:۳۳ ۱۳۹۶/۲/۲۸ ادامه
  سه كشتي گير كشورمان صاحب مدال برنز مسابقات چهار وزن دوم کشتی فرنگی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شدند.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات روز رقابت هاي كشتي فرنگي چهارمين دوره بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي امروز (پنج شنبه) در شهر باكو پايتخت كشور آذربايجان برگزار شد و مهدي زيدوند، مهدي فلاح و شهاب قوره جيلي به مدال برنز رسيدند.

  در وزن 66 كيلوگرم مهدی زیدوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کامران ممدوف قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز اروپا، از آذربایجان رفت و با نتيجه 6 بر صفر مغلوب اين كشتي گير شد. اما با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، زيدوند به ديدار رده بندي رفت وي در اين ديدار مقابل ميرزابك رحمت اف از ازبكستان با نتيجه يك  بر صفر پيروز شد و صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 75 کیلوگرم رسول گرمسیری پس از استراحت در دور نخست استراحت در دور بعد با نتيجه 6 بر يك مغلوب الوین مورسالیف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی های اروپایی از آذربایجان شد. گرمسيري با توجه به حضور اين كشتي گير آذربايجاني در ديدار فينال به ديدار رده بندي راه يافت. وي در اين ديدار مقابل كايراتبك توگولبايف از قرقيزستان با نتيجه 3 بر صفر شكست خورد و پنجم شد.

  در وزن 85 کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست با نتيجه 2 بر يك مغلوب اسلام عباس اف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان شد و با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، وي نيز به ديدار رده بندي راه يافت. فلاح در اين ديدار مقابل آزات بيشبكوف از قرقيزستان با نتيجه 2 بر صفر پيروز شد و به مدال برنز رسيد.

  در وزن 130 کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست با نتيجه 9 بر صفر حامیه حسن از لبنان را شكست داد وي در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل عثمان ایلدریم قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه با نتيجه 4 بر يك شكست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار با نتيجه 9 بر صفر حمزه يوسف اودتالا از اردن را شكست داد و صاحب مدال برنز شد.