رقابت های جام جهانی کشتی آزاد- کرمانشاه/
    ششمین قهرمانی متوالی تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جام جهانی/
    تیم ملی کشتی آزاد ایران با قهرمانی در چهل و پنجمین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه، برای ششمین بار متوالی طی سال های 2012 تا 2017 عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کرد.
    كميته اجرائي مسابقات بازدید:۲۲۲۸ ۱۸:۲۶ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ادامه
    تیم ایران به عنوان قهرمانی چهل و پنجمین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه رسید.

    به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در سال 2017، از صبح دیروز (پنج شنبه) با حضور 8 تیم برتر جهان، در سالن امام خمینی (ره) شهر کرمانشاه آغاز شد و عصر امروز با مشخص شدن تیم های برتر به پایان رسید.

    دیدار فینال این رقابت ها بین تیم های ایران و آمریکا برگزار شد که در پایان تیم ایران در یک دیدار حساس و نزدیک با نتیجه 5 بر 3 از سد تیم قدرتمند آمریکا گذشت و ششمین قهرمانی متوالی خود در این رقابت ها را بدست آورد.

    با این قهرمانی تیم ایران ششمین قهرمانی متوالی خود در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد را به ترتیب 2012 باکو آذربایجان، 2013 تهران، 2014، 2015 و 2015 لس آنجلس آمریکا و 2017 کرمانشاه، بدست آورد.


    تیم ایران پیش از این دو بار در جام جهانی 1996 تهران و 2006 ساری عنوان قهرمانی این رقابت ها را بدست آورده بود.


    نتایج مسابقات جام جهانی کرمانشاه، به شرح زیر است:


    رده بندی نهایی: 1- ایران 2- آمریکا 3- آذربایجان 4- ترکیه 5- روسیه 6- مغولستان 7- گرجستان 8- هندوستان



    دیدار فینال: ایران 5- آمریکا 3
    دیدار رده بندی: آذربایجان 7- ترکیه یک
    مقام پنجم: روسیه 7- مغولستان یک
    مقام هفتم: گرجستان 7- هند یک

    دیدار فینال:
    ایران 5- آمریکا 3
    ٥٧ کیلوگرم : حسن رحیمی، برنده 6 - آنتونی راموس صفر
    ٦١ کیلوگرم : مسعود اسماعیل پور6 - لوگان استیبر 2
    ٦٥ کیلوگرم : میثم نصیری، برنده 5- فرانک مولینارو 4
    ٧٠ کیلوگرم : مصطفی حسین خانی، برنده 2 - جیمز گرین صفر
    ٧٤ کیلوگرم : پیمان یاراحمدی 2 - جردن باروفس، برنده 3
    ٨٦ کیلوگرم : حسن یزدانی 4 - دیوید تایلور، برنده 8 ضربه فنی
    ٩٧ کیلوگرم : امیر محمدی صفر - کایل اسنایدر، برنده 6
    ١٢٥ کیلوگرم : کمیل قاسمی، برنده 5 - نیک گویازدوفسکی صفر

    دیدار رده بندی:
    آذربایجان 7- ترکیه یک (اسامی تیم آذربایجان در ابتدا آمده است)
    57 کیلوگرم: گئورگی ادیراشویلی، برنده 8- سزار آکگول 7
    61 کیلوگرم: علی رحیم زاده، برنده – چنگیز اردوغان (حاضر نشد)
    65 کیلوگرم: حاجی علی اف، برنده 12- صفا آکسوی 2
    70 کیلوگرم: داوید سوینیوچخانوف، 2- یاکوپ گور، برنده 10
    74 کیلوگرم: مراد سلیمان اف، برنده 5- اسلام کیلیچ صفر
    86 کیلوگرم: شریف شریف اف، برنده 2 – سلیم یاشار یک
    97 کیلوگرم: اصلان بک آلبوروف، 9 برنده – فاروک آکویون یک
    125 کیلوگرم: جمال الدین ماگومدوف، برنده 4 ضرفه فنی- سلیم ارکان صفر

    دیدار برای کسب مقام پنجم:
    روسیه 7- مغولستان یک
    57 کیلوگرم: زلیم خان آباکاروف، برنده 10 – سودنومداش باتبولد صفر
    61 کیلوگرم: جمال اوتار سلطان اف، برنده 4- تولگا توموراوچیر یک
    65 کیلوگرم: آلان گوگایف، برنده 9-  باتمانگای باتچولون 2
    70 کیلوگرم: ماگومدحبیب کادیاماگمدوف 7 - مانداراخان گانزوریک، برنده 14
    74 کیلوگرم: آتساماز ساناکویف، برنده 12- آنخبایار باتچولون یک
    86 کیلوگرم: احمد ماگامایف، برنده 10- اونوربات پوریوجاو  صفر
    97 کیلوگرم: رسول ماگومودوف، برنده 11 - باتزول اولزیسایخ 3
    125 کیلوگرم: ولادیسلاو بایتسایف، برنده 6 - زولبو ناتساگسورن صفر

    دیدار برای کسب مقام هفتم:
    گرجستان 7- هند یک
    57 کیلوگرم: اوتاری گوگاوا، برنده- بدون نماینده
    61 کیلوگرم: گئورگی ریوازیشویلی، برنده 12 - هارپول 11
    65 کیلوگرم: ایوریکو جولاکیدزه 6- باجرانگ، برنده 16
    70 کیلوگرم: لوان کلیخاشویلی، برنده 7 - آمیت کومار دهانخوار 6
    74 کیلوگرم: جاکوب ماکاراشویلی، برنده 5 - جیتیندر 3
    86 کیلوگرم: داتو مارساگیشویلی، برنده 10 – دیپاک صفر
    97 کیلوگرم: زویاد مترولی، برنده 8 - روبلجیت رانجی صفر
    125 کیلوگرم: گنو پتریاشویلی، برنده – کریشهان (کشتی نگرفت)

    نتایج رقابت های مقدماتی به شرح زیر است:

    دور اول:

    گروه A:
    آذربایجان 4، برنده – روسیه 4 (دو تیم در امتیاز مثبت مساوی شدند اما امتیاز فنی تیم آذربایجان 32 به 29 بود)
    آمریکا 7- گرجستان یک
    گروه B:
    ایران 8- ترکیه صفر
    مغولستان 7- هند یک

    دور دوم:
    گروه A:
    آمریکا 6- روسیه 2
    آذربایجان 5- گرجستان 3
    گروه B:
    ایران 8- هند صفر
    ترکیه 5- مغولستان 3

    دور سوم:
    گروه A:
    روسیه 5- گرجستان 3
    آمریکا 4 برنده- آذربایجان 4 (امتیاز مثبت 20 به 14)
    گروه B:
    ایران 7 – مغولستان یک
    ترکیه 7- هند یک

    نتایج انفرادی دیدارهای مقدماتی روز نخست (پنج شنبه) به شرح زیر است:

    دور اول:

    گروه A:

    آذربایجان، برنده 4- روسیه 4 (اسامی تیم آذربایجان در ابتدا آمده است)
    57 کیلوگرم: گئورگی ادیراشویلی 2- آرتم گبکوف، برنده 5
    61 کیلوگرم: علی رحیم زاده، برنده 6- جمال اوتار سلطانوف 6
    65 کیلوگرم: حاجی علی اف، برنده 2- آلان گوگایف یک
    70 کیلوگرم: داوید سوینیوچیخانوف 6- ماگومدحبیب کادیماگمدوف، برنده 10
    74 کیلوگرم: جبرئیل حسن اف، برنده 6- رادیک ولیف 2
    86 کیلوگرم: شریف شریف اف یک – ولادیسلاوف والیف، برنده 2
    97 کیلوگرم: ماگومد گادژیف یک- رسول ماگومدوف، برنده 2
    125 کیلوگرم: جمال الدین ماگومدوف، برنده 8- ولادیسلاو بایتسایف یک

    آمریکا 7- گرجستان یک (اسامی تیم آمریکا در ابتدا آمده است):
    57 کیلوگرم: آنتونی راموس، برنده 6- اوتاری گوگاوا یک
    61 کیلوگرم: لوگان استیبر، برنده 7- شوتا فارتنادزه 4
    65 کیلوگرم: فرانک مولینارو، برنده 10- ایوریکو جولاکیدزه یک
    70 کیلوگرم: جیمز گرین، برنده 10- لوان کلیخاشویلی صفر
    74 کیلوگرم: جردن باروز، برنده 2- جامبر کویلاشویلی 2
    86 کیلوگرم: دیوید تایلور، برنده 8- داتو مارساگیشویلی 3
    97 کیلوگرم: کایل اسنایدر، برنده 11- زویادی مترولی صفر
    125 کیلوگرم: زاچ ری صفر – گنو پتریاشویلی، برنده 13

    گروه B:
    ایران 8- ترکیه صفر
    57 کیلوگرم: حسن رحیمی 6 – سزار آکگول صفر
    61 کیلوگرم: بهنام احسان پور 7- چنگیز اردوغان 5
    65 کیلوگرم: میثم نصیری 5- صفا آکسوی 2
    70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی 4- یاکوپ گور صفر
    74 کیلوگرم: پیمان یاراحمدی 12- اسلام کلیچ 10
    86 کیلوگرم: حسن یزدانی 11- سردار بوکه یک
    97 کیلوگرم: امیر محمدی 10- فاروک آکویون صفر
    125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 10 – سلیم ارکان صفر


    مغولستان 7- هند یک (اسامی تیم هند در ابتدا آمده است):
    57 کیلوگرم: زانابازار زاندانبود، برنده – بدون نماینده
    61 کیلوگرم: تولگا توموراوچیر، برنده 4- هارپول 2
    65 کیلوگرم: باتمانگای باتچولون، برنده 3- باجرانگ یک
    70 کیلوگرم: مانداراخان گانزوریک، برنده 4- آمیت کومار دهانخوار 3
    74 کیلوگرم: آنخبایار باتچولون، برنده 8- جیتیندر 7
    86 کیلوگرم: اونوربات پوریوجاو 7 – دیپاک، برنده 8 ضربه فنی
    97 کیلوگرم: باتزول اولزیسایخان، برنده 14- روبلجیت رانجی 6
    125 کیلوگرم: زولبو ناتساگسورن، برنده 3 – کریشان صفر

    دور دوم:

    گروه A:
    روسیه 2 – آمریکا 6 (اسامی تیم روسیه در ابتدا آمده است):
    57 کیلوگرم: آرتم گبکوف، برنده 6- آنتونی راموس 2
    61 کیلوگرم: ویکتور راسادین 4 – لوگان استیبر، برنده 7
    65 کیلوگرم: چرمان والیف، برنده 4 – فرانک مولینارو 4
    70 کیلوگرم: ماگومد حبیب کادیماگمدوف 6 - جیمز گرین، برنده 8
    74 کیلوگرم: آتساماز ساناکویف یک – جردن باروز، برنده 10
    86 کیلوگرم: ولادیسلاو والیف 4 – دیوید تیلور، برنده 14
    97 کیلوگرم: یوری بلونوفسکی 2 – کایل اسنایدر، برنده 11
    125 کیلوگرم: موخاماگاژی ماگومدوف یک – زاچ ری، برنده 4

    آذربایجان 5 – گرجستان 3 (اسامی تیم آذربایجان در ابتدا آمده است):
    57 کیلوگرم: ماهیر امیرارسلان اف 5– اوتاری گوگاوا، برنده 5
    61 کیلوگرم: علی رحیم زاده، برنده 12 – گئورگی روازیشویلی یک
    65 کیلوگرم: حاجی علی اف، برنده 12  - ایوریکو جولاکیدزه صفر
    70 کیلوگرم: داوید سوینیوچخانوف، برنده 7 – کنستانتین خابالاشویلی 5
    74 کیلوگرم: جبرئیل حسن اف، برنده 5- جامبر کویلاشویلی صفر
    86 کیلوگرم: شریف شریف اف 2- داویت خوتسیشویلی، برنده 2
    97 کیلوگرم: اصلان بک آلبوروف، برنده 10- زویاد مترولی صفر
    125 کیلوگرم: جمال الدین ماگومدوف 7- گنو پتریاشویلی، برنده 13

    گروه B:
    ترکیه 5 – مغولستان 3 (اسامی تیم ترکیه در ابتدا آمده است):
    57 کیلوگرم: سزار آکگول، برنده 6 ضربه فنی – سودنومداش باتبولد 6
    61 کیلوگرم: چنگیزخان اردوغان، برنده 4 - نیام اوچیر انخسایخان 2
    65 کیلوگرم: صفا آکسوی، برنده 9 - باتمانگای باتچولون 3
    70 کیلوگرم: یاکوپ گور صفر - مانداراخان گانزوریک، برنده 6
    74 کیلوگرم: اسلام کیلیچ، برنده 12 ضربه فنی - آنخبایار باتچولون یک
    86 کیلوگرم: سلیم یاشار، برنده 10 - اونوربات پوریوجاو یک
    97 کیلوگرم: فاروک آکویون 4 - باتزول اولزیسایخان، برنده 7
    125 کیلوگرم: رضا ایلدیریم 2 - زولبو ناتساگسورن، برنده 6

    ایران 8 - هند صفر
    57 کیلوگرم: یونس سرمستی، برنده - نماینده ندارد
    61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور، برنده 4 ضربه فنی - هارفول 2
    65 کیلوگرم: میثم نصیری، برنده 9- باجرانگ 2
    70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی، برنده 11- آمیت کومار دهانخار صفر
    74 کیلوگرم: بهمن تیموری، برنده 8 - جیتیندر 2
    86 کیلوگرم: علیرضا کریمی، برنده 10 – دیپاک صفر
    97 کیلوگرم: حسین شهبازی، برنده 10 – روبلیجت رانجی صفر
    125 کیلوگرم: کمیل قاسمی، برنده – کریشهان (حریف هندی کشتی نگرفت)

    دور سوم:

    گروه A:
    روسیه 5- گرجستان 3 (اسامی تیم روسیه در ابتدا آمده است):
    57 کیلوگرم: زلیم خان آباکاروف، برنده 10 - بکا بوجیاشویلی 2
    61 کیلوگرم: ویکتور راسادین، برنده 14 – شوتا فارتنادزه 4
    65 کیلوگرم: چرمان والیف، برنده 12- ایوریکو جولاکیدزه 7
    70 کیلوگرم: علی بک آکبایف 2- کنستانتین خابالاشویلی، برند ه2
    74 کیلوگرم: رادیک والیف 2- جاکوب ماکاراشویلی، برنده 4
    86 کیلوگرم: احمد ماگامایف، برنده 10 - داویت خوتسیشویلی 2
    97 کیلوگرم: رسول ماگومدوف، برنده 4- زویاد مترولی صفر
    125 کیلوگرم: ماگومد حاجی ماگومدوف 2- گنو پتریاشویلی، برنده 13

    آذربایجان 4- آمریکا 4، برنده امتیاز مثبت 20 به 14 به نفع آمریکا (اسامی تیم آذربایجان در ابتدا آمده است)
    57 کیلوگرم: گئورگی ادیراشویلی، برنده 3 – آنتونی راموس 2
    61 کیلوگرم: علی رحیم زاده 11 – لوگان استیبر، برنده 12
    65 کیلوگرم: حاجی علی اف، برنده 4- فرانک مولینارو یک
    70 کیلوگرم: داوید سوینیوچخانوف صفر - جیمز گرین، برنده 10
    74 کیلوگرم: مراد سلیمان اف 5 - جردن باروز، برنده 4 (سلیمان اف سه اخطاره شد)
    86 کیلوگرم: شریف شریف اف 2- دیوید تایلور، برنده 12
    97 کیلوگرم: اصلان بک آلبوروف، برنده 5- کایل اسنایدر 4
    125 کیلوگرم: جمال الدین ماگومدوف، برنده 3- نیکولاس گویازدوفسکی یک

    گروه B:
    ایران 7- مغولستان یک
    57 کیلوگرم: حسن رحیمی، برنده 7- زانابازار زاندانبود 6
    61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور، برنده 4- تولگا تموراوچیر صفر
    65 کیلوگرم: مهدی یگانه جعفری 3 – باتمانگای باتچولون، برنده 4
    70 کیلوگرم: حامد رشیدی، برنده 10- مانداراخان گانزوریک صفر
    74 کیلوگرم: پیمان یاراحمدی، برنده 10- آناخبایار باتچولون صفر
    86 کیلوگرم: حسن یزدانی، برنده 13- انوربات پروجاو 2
    97 کیلوگرم: امیر محمدی، برنده 4 ضربه فنی – باتزول اولزیسایخان یک
    125 کیلوگرم: یداله محبی، برنده 5- زلبو ناتساگسورن صفر

    هند یک – ترکیه 7 (اسامی تیم هند در ابتدا آمده است)
    57 کیلوگرم: سزار آکگول، برنده- بدون حریف
    61 کیلوگرم: چنگیزخان اردوغان- هارفول، برنده (به دلیل مصدومیت حاضر نشد)
    65 کیلوگرم: صفا آکسوی، برنده 10- باجرانگ صفر
    70 کیلوگرم: یاکوپ گور، برنده 10- آمیت کومار دهانخار صفر
    74 کیلوگرم: اسلام کیلیچ، برنده 11- جیتیندر صفر
    86 کیلوگرم: سلیم یاشار، برنده 9- دیپاک 2
    97 کیلوگرم: فاروک آکویون، برنده 11 – روبلجیت رانجی 3
    125 کیلوگرم: سلیم ارکان، برنده – کریشهان (به دلیل مصدومیت حاضر نشد)


    نتایج کامل این رقابت ها در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است: