همزمان با مراسم اختتامیه رقابت های بین المللی جام تختی در عصر روز جمعه اول بهمن ماه، از برترین های کشتی کشور، در بخش مردان شامل برترین کشتی گیران فرنگی، آزاد، پهلوانی، سنتی( ساحلی.آلیش. گراپلینگ)، برترین مربیان سازنده کشتی کشور، باشگاه ها و حامی مالی برتر کشتی کشور در سال ٩٥ تقدیر می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در مجموع این مراسم به نفرات برتر ١٦٠ سکه طلا و جوایز ارزنده ی دیگر، هم چنین به برترین های مربیگری حق سفره سالانه تعلق می گیرد.
اسامی برترین های کشتی ایران در سال 95 به شرح زیر است:
ردیف
|
نام و نام خانوادگی
|
سمت فرد برتر
|
نوع کشتی
|
رده سنی
|
امتیاز
|
استان
|
1
|
حسن یزدانی
|
کشتی گیر برتر سال کشور به انتخاب مردم
|
آزاد
|
تمامی رده ها
|
---
|
مازندران
|
2
|
قاسم رضایی
|
کشتی گیر برتر سال کشور به انتخاب مردم
|
فرنگی
|
تمامی رده ها
|
---
|
مازندران
|
3
|
احمد میرزاپور
|
کشتی گیر برتر سال کشور به انتخاب مردم
|
پهلوانی
|
تمامی رده ها
|
---
|
مازندران
|
4
|
جابر صادق زاده
|
کشتی گیر برتر سال کشور به انتخاب مردم
|
آلیش، گراپلینگ وساحلی مردان
|
تمامی رده ها
|
---
|
مازندران
|
5
|
عاطفه ریاحی
|
کشتی گیر برتر سال کشور به انتخاب مردم
|
آلیش و گراپلینگ بانوان
|
تمامی رده ها
|
---
|
چهارمحال.ب
|
6
|
بیمه رازی
|
باشگاه برتر کشور
|
آزاد
|
---
|
---
|
---
|
7
|
سینا صنعت ایذه
|
باشگاه برتر کشور
|
فرنگی
|
----
|
---
|
---
|
8
|
بانک پاسارگاد
|
اسپانسر برتر کشتی کشور
|
کلیه رشته ها
|
---
|
---
|
---
|
9
|
رسول دهقان نژاد
|
مربی سازنده برتر مجموع نفر اول
|
آزاد
|
تمامی رده ها
|
416
|
تهران
|
10
|
حسین نقیبی
|
مربی سازنده برتر مجموع نفر دوم
|
آزاد
|
تمامی رده ها
|
362
|
مازندران
|
11
|
ابراهیم خیراله زاده
|
مربی سازنده برتر مجموع نفر سوم
|
آزاد
|
تمامی رده ها
|
348
|
تهران
|
12
|
محمد علی چمیانی
|
مربی سازنده برتر مجموع نفر اول
|
فرنگی
|
تمامی رده ها
|
1363
|
فارس
|
13
|
بهروز حضرتی پور
|
مربی سازنده برتر مجموع نفر دوم
|
فرنگی
|
تمامی رده ها
|
990
|
تهران
|
14
|
روح اله میکائیلی
|
مربی سازنده برتر مجموع نفر سوم
|
فرنگی
|
تمامی رده ها
|
865
|
قم
|
15
|
رسول دهقان نژاد
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
آزاد
|
خردسالان- نونهالان- نوجوانان
|
274
|
تهران
|
16
|
ابراهیم خیراله زاده
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
آزاد
|
خردسالان- نونهالان- نوجوانان
|
206
|
تهران
|
17
|
مهدی قاسمی جو
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
آزاد
|
خردسالان- نونهالان- نوجوانان
|
192
|
تهران
|
18
|
اکبر فلاح
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
آزاد
|
جوانان
|
181
|
تهران
|
19
|
فرزاد غیبی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
آزاد
|
جوانان
|
149
|
کرمانشاه
|
20
|
محمود حسن نیا
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
آزاد
|
جوانان
|
98
|
مازندران
|
21
|
اسماعیل پلویی
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
آزاد
|
بزرگسالان
|
174
|
تهران
|
22
|
حسین نقیبی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
آزاد
|
بزرگسالان
|
141
|
مازندران
|
23
|
جابر پارسی
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
آزاد
|
بزرگسالان
|
109
|
اردبیل
|
24
|
محمد علی چمیانی
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
فرنگی
|
خردسالان- نونهالان- نوجوانان
|
541
|
فارس
|
25
|
میرحسین قیطاسی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
فرنگی
|
خردسالان- نونهالان- نوجوانان
|
218
|
خوزستان
|
26
|
مصطفی قاسمی راد
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
فرنگی
|
خردسالان- نونهالان- نوجوانان
|
203
|
خوزستان
|
27
|
روح اله میکائیلی
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
فرنگی
|
جوانان
|
356
|
قم
|
28
|
روح اله ده ملایی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
فرنگی
|
جوانان
|
139
|
خوزستان
|
29
|
لقمان رضایی
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
فرنگی
|
جوانان
|
128
|
خوزستان
|
30
|
بهروز حضرتی پور
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
فرنگی
|
بزرگسالان
|
523
|
تهران
|
31
|
مهرزاد اسفندیاری فر
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
فرنگی
|
بزرگسالان
|
333
|
خوزستان
|
32
|
امین عسگر پور
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
فرنگی
|
بزرگسالان
|
188
|
تهران
|
33
|
عزیز واگذاری
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
پهلوانی
|
بزرگسالان
|
40
|
مازندران
|
34
|
سید مهدی ایوبی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
پهلوانی
|
بزرگسالان
|
40
|
خوزستان
|
35
|
رامین قربانی
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
پهلوانی
|
بزرگسالان
|
39
|
مازندران
|
36
|
منصور مهاجری
|
مربی سازنده برترنفر اول
|
ساحلی
|
تمامی رده ها
|
38
|
زنجان
|
37
|
هادی داداشی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
ساحلی
|
تمامی رده ها
|
20
|
تهران
|
38
|
جانعلی خسرونژاد
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
ساحلی
|
تمامی رده ها
|
20
|
مازندران
|
39
|
اکبر خجسته
|
مربی سازنده برتر سوم
|
ساحلی
|
تمامی رده ها
|
18
|
مازندران
|
40
|
امیر عباس انوری
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
گراپلینگ مردان
|
بزرگسالان
|
252
|
مازندران
|
41
|
حسین خان هنرمند
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
گراپلینگ مردان
|
بزرگسالان
|
248
|
تهران
|
42
|
مجید حصاری
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
گراپلینگ مردان
|
بزرگسالان
|
181
|
فارس
|
43
|
مهدی عودباشی
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
آلیش مردان
|
بزرگسالان
|
55
|
کرمانشاه
|
44
|
حسین نیک نژاد
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
آلیش مردان
|
بزرگسالان
|
52
|
گیلان
|
45
|
احمد ملکی
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
آلیش مردان
|
بزرگسالان
|
51
|
مرکزی
|
46
|
اکرم عبدالملکی
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
گراپلینگ زنان
|
بزرگسالان
|
107
|
کرمانشاه
|
47
|
سحر چقلوند
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
گراپلینگ زنان
|
بزرگسالان
|
76
|
لرستان
|
48
|
نرگس موسوی
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
گراپلینگ زنان
|
بزرگسالان
|
68
|
اصفهان
|
49
|
مریم السادات قدمگاهی
|
مربی سازنده برتر نفر اول
|
آلیش زنان
|
بزرگسالان
|
123
|
تهران
|
50
|
ستاره اسماعیلی
|
مربی سازنده برتر نفر دوم
|
آلیش زنان
|
بزرگسالان
|
113
|
مازندران
|
51
|
آنا براتی
|
مربی سازنده برتر نفر سوم
|
آلیش زنان
|
بزرگسالان
|
96
|
خراسان
رضوی
|
52
|
فردین معصومی
|
مربی برگزیده کشتی های سنتی
|
ساحلی مردان
|
بزرگسالان
|
---
|
گیلان
|